Jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać?
Dobry ciśnieniomierz naramienny musi być wiarygodny, czyli zapewniać dokładność pomiaru, uniwersalny i elastyczny, czyli dopasowywać się do potrzeb użytkownika, łatwy w obsłudze, a przy tym niewielki i wygodny. Dodatkowo ciśnieniomierz naramienny powinien także zapewniać kilka funkcji, które pomogą przeprowadzać badania oraz je interpretować. Jak taki dobry ciśnieniomierz wybrać? Podpowiadamy!
Czym powinien się charakteryzować ciśnieniomierz naramienny? Jaki wybrać?
Codzienny pomiar ciśnienia tętniczego krwi jest niezbędny wszystkim cierpiącym na nadciśnienie tętnicze. Ale to podstawowe badanie medyczne warto także wykonywać profilaktycznie, zwłaszcza w przypadku chorób krążenia czy wysokiego cholesterolu, ale nawet ciesząc się ogólnym dobrym zdrowiem. Regularny pomiar ciśnienia nie musi być uciążliwy – można zmierzyć ciśnienie szybko, sprawnie i wygodnie.
Podczas wyboru ciśnieniomierza naramiennego trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego dokładność, wiarygodność. Nie mniej istotne są natomiast zalety takie jak wygoda, mobilność i pomoc: zarówno podczas pomiaru, jak i w kontroli wyników oraz ich interpretacji. Ważna jest łatwość obsługi, która powinna sprowadzać się do minimum wysiłku, a którą zapewnia także czytelny i duży ekran.
Ciśnieniomierze naramienne to spora grupa urządzeń. Polecamy ciśnieniomierz PressioCheck marki Helpmedi – o jego zaletach przeczytasz poniżej.
Ciśnieniomierz naramienny wiarygodny i dokładny
Aby ciśnieniomierz pełnił w ogóle swoją funkcję, musi być wiarygodny – zapewniać dokładny i powtarzalny pomiar. Na tę wiarygodność pomiaru mogą mieć wpływ różne czynniki, np. niewłaściwie założony mankiet oraz poruszanie się czy mówienie podczas badania. Ciśnieniomierz PressioCheck ma funkcję Inteligentnego Asystenta Pomiaru. Urządzenie komunikuje błędy podczas pomiaru ciśnienia, dzięki czemu można je wyeliminować i uzyskać wiarygodny, dokładny wynik.
Równie ważna jest powtarzalność pomiarów: kilka przeprowadzonych z rzędu badań powinno uzyskać dokładnie taki sam wynik. Oczywiście niewielkie rozbieżności są normalne i wynikają z naturalnych wahań ciśnienia, natomiast nie mogą to być dwie zupełnie różne wartości. Ciśnieniomierz naramienny PresioCheck jest wyrobem medycznym atestowanym i certyfikowanym, czyli uwzględnia europejskie normy, które dopuszczają zmiany w wynikach jedynie do 3 mm Hg.
Ciśnieniomierz naramienny z elastycznym mankietem
Mankiet ciśnieniomierza naramiennego PressioCheck od Helpmedi można w dużym zakresie regulować – z urządzenia mogą korzystać dzieci, dorośli i osoby starsze. Mankiet precyzyjnie dopasowuje się do ramienia, pozwalając na dokładny pomiar ciśnienia. Sprawdzi się również w przypadku osób otyłych.
Aparat do mierzenia ciśnienia krwi od Helpmedi jest urządzeniem elektronicznym i automatycznym – mankiet pozbawiony jest więc przewodów i pompki, które w tradycyjnym ciśnieniomierzu zegarowym plączą się i utrudniają badanie.
Ciśnieniomierz automatyczny mały i łatwy w obsłudze
Dzięki niewielkim rozmiarom i kompaktowej budowie ciśnieniomierz naramienny PressioCheck Helpmedi jest urządzeniem mobilnym. Można go używać w domu, ale też mieć zawsze przy sobie – zabrać do pracy, na spacer, na wakacje. Z powodzeniem zmieści się w torebce czy plecaku. Można z niego korzystać nawet w miejscach publicznych – jest dyskretny, a pomiar ciśnienia zajmuje dosłownie chwilę.
Obsługa ciśnieniomierza PressioCheck Helpmedi sprowadza się do uruchomienia jednego przycisku. Urządzenie mierzy ciśnienie i „ogłasza” zakończenie badania komunikatem dźwiękowym. Wynik pojawia się na dużym i czytelnym wyświetlaczu – nawet osoba słabo widząca, która zapomniała o okularach, szybko go odczyta.
Ciśnieniomierz naramienny zapisujący pomiary
Kolejną zaletą ciśnieniomierza naramiennego PressioCheck od Helpmedi jest opcja zapisywania historii pomiarów. Do 500 wyników jest przechowywanych w pamięci urządzenia, a w chmurze nieograniczona ilość. To spore ułatwienie i brak uciążliwej konieczności zapisywania historii wyników w zeszycie czy notatniku.
Do ciśnieniomierza PressioCheck można za darmo pobrać specjalną aplikację. Do niej także – za pomocą Bluetooth – można przesłać wyniki i je archiwizować.
Urządzenie umożliwia stworzenie osobnych kont dla dwóch osób.
Ciśnieniomierz naramienny przesyłający wyniki
Wyniki pomiaru ciśnienia krwi każdorazowo się zapisują, ale to nie wszystko!
Za pomocą specjalnej aplikacji opracowanej dla ciśnieniomierza Helpmedi PressioCheck można wygodnie wysłać wyniki pomiarów lekarzowi czy też bliskiej osobie – w wiadomości mailowej lub np. poprzez komunikator WhatsApp. To z kolei spore ułatwienie podczas wizyty w gabinecie lekarza, ale też możliwość skorzystania ze zdalnej konsultacji. Podczas sporych wahań ciśnienia lekarz – na podstawie przekazanych z aplikacji wyników – może szybko udzielić pomocy.
Ciśnieniomierz naramienny ułatwiający kontrolę zdrowia
Aplikacja do ciśnieniomierza naramiennego PressioCheck Helpmedi jest niezwykle przydatna – zarówno osobom, które kontrolują swoje ciśnienie od wielu lat, jak i pacjentom, którzy dopiero zaczynają monitorować pomiar ciśnienia. W aplikacji dostępna jest historia wszystkich pomiarów ciśnienia. Dodatkowo dane są przedstawiane w przejrzysty sposób – np. na wykresach. Wartości, które przekraczają normę, są oznaczane kolorem czerwonym. Dzięki temu można łatwo i szybko sprawdzić, kiedy ciśnienie było w porządku, a kiedy przekraczało właściwe wartości. To bardzo ułatwia kontrolę oraz trzymanie choroby w ryzach, pozwala zadbać o swoje zdrowie przy minimalnym wysiłku i bez zbędnych nerwów!
FAQ:
W warunkach domowych sprawdzi się np. ciśnieniomierz elektroniczny PressioCheck Helpmedi. Jest to certyfikowane urządzenie medyczne, które zapewnia dokładność pomiarów, a przy tym szereg pomocnych funkcji – m.in. funkcję wykrywania błędów podczas pomiarów i zapisywania wyników pomiaru ciśnienia w pamięci i w chmurze. Dodatkowo łączy się z aplikacją na smartfona, w której można śledzić historię zmian i łatwo interpretować dane.
Każdy ciśnieniomierz (nadgarstkowy oraz naramienny) powinien spełniać normy UE, które dopuszczają rozbieżność pomiarów do 3 mm Hg. Przeprowadzane raz po raz pomiary powinny być maksymalnie do siebie zbliżone, choć niewielkie różnice mogą też wynikać po prostu z przyczyn fizjologicznych.
Oba ciśnieniomierze sprawdzają się dobrze, natomiast ciśnieniomierze naramienne są zwykle nieco wiarygodniejsze – zwłaszcza w przypadku chorych na arytmię. Mają też więcej funkcji, przez co są chętniej wybierane.